ECSigner – kwalifikowany podpis elektroniczny w chmurze

ecsigner

ECSigner – co to jest? O czym musisz wiedzieć?

ECSigner to kwalifikowany podpis elektroniczny zlokalizowany w chmurze. Co to oznacza dla Ciebie? Nie musisz już posiadać żadnego urządzenia lecz wystarczy, że podczas podpisu masz w zasięgu ręki swój telefon. Jest to rozwiązanie, które umożliwia najnowocześniejszy sposób użycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zamiast użycia stałego kodu PIN do urządzenia kryptograficznego podpis autoryzujesz za pomocą aplikacji w telefonie przepisując wygenerowany w niej kod. Zanim jednak użyjesz aplikacji, musisz przejść przez etap weryfikacji tożsamości oraz uwierzytelnienia samego telefonu. Takie rozwiązanie zachowuje 3 stopniową skalę zachowania bezpieczeństwa Twojej tożsamości.

Jaka jest różnica pomiędzy podpisem w chmurze ECSigner a podpisem zlokalizowanym na tokenie lub innym nośniku?

ECSigner to kwalifikowany podpis elektroniczny zlokalizowany w chmurze na serwerach HSM. Oznacza to, że nie musisz posiadać przy sobie fizycznego urządzenia, gdyż Twój certyfikat zlokalizowany jest tak, że możesz go pobrać będąc w każdym miejscu na świecie. Wystarczy, że będziesz posiadać komputer oraz telefon, na którym zainstalowana jest aplikacja ECSigner. Zasada działania autoryzacji zbliżona jest do jednego z najpopularniejszych w Polsce systemów płatniczych autoryzowanych kilkudziesięciosekundowymi kodami generowanymi w aplikacji telefonu.

Jak wyrobić kwalifikowany podpis elektroniczny w chmurze?

Jeśli interesuje Cię forma tego rodzaju podpisu to proces samego wyrobienia nie różni się praktycznie niczym w odniesieniu do klasycznego podpisu kwalifikowanego. Aby wyrobić kwalifikowany podpis elektroniczny musisz kupić usługę w sklepie a następnie dokonać weryfikacji tożsamości. Jeżeli interesuje Cię autoryzacja wykonana w domu lub Twoim biurze to na etapie zamówienia w sklepie zaznacz dodatkową usługę VIP. Jest to usługa, dzięki której Twój podpis będzie aktywny jeszcze dzisiaj. Usługa VIP realizowana jest przez nas na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Jeżeli interesuje Cię inna lokalizacja lub chcesz bezpośrednio połączyć się z osobą, która dokona weryfikacji Twojej tożsamości, zadzwoń do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *