Lista niezbędnych dokumentów do wyrobienia Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego.

Lista dokumentów wymaganych do wyrobienia Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego przedstawia 3 pozycje. Aby wyrobić Certyfikat musisz posiadać dokument potwierdzający tożsamość. Jeśli jego termin ważności niebawem dobiega końca to nie przejmuj się, liczy się moment weryfikacji. Musisz posiadać jeden z poniższych:

  • dowód osobisty
  • paszport
  • karta pobytu
Kwalifikowany Podpis Elektroniczny – jakie dokumenty dla Polaka lub cudzoziemca?

Jeżeli subskrybentem ma być osoba spoza granic Polski to czynnikiem znaczącym jest ważność dokumentu oraz jego rodzaj. Wymagany jest paszport o 2 letnim okresie ważności pod warunkiem, że nie jest nadany nr PESEL. Możemy też wygenerować podpis na rok ale każdorazowo decydującym będzie termin ważności paszportu. Jeżeli interesuje Cię wyrobienie Kwalifikowanego podpisu elektronicznego bez fizycznej obecności klienta to napisz na kontakt@e-signature.pl Posiadamy możliwość wykonania takiej usługi praktycznie na całym świecie.

Po co PESEL dla cudzoziemca?

Jeżeli jesteś cudzoziemcem i chcesz aby Twój Kwalifikowany Podpis Elektroniczny zawierał nr PESEL to musisz zgłosić się do odpowiedniego Urzędu. Możesz skorzystać z Internetowego Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej. Celem wizyty jest możliwość wyrobienia takiego numeru. Zgłoś nam ten fakt przed dokonaniem zakupu. Zapisanie w Certyfikacie polskiego numeru jest o tyle ważne, że jeśli jesteśmy beneficjentami lub udziałowcami w spółce to system eKRS jest bardzo wrażliwy na różnice. Mam tu na myśli rozbieżność względem tego co jest „na papierze” a co w wersji elektronicznej wprowadzonej uprzednio na podstawie dokumentacji ręcznej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się do czego niezbędny jest Kwalifikowany Podpis Elektroniczny to skorzystaj z naszego FAQ. Lista wyszczególnionych pytań pozwoli Ci bardziej poznać funkcjonalność oferowanego produktu. Jeśli interesuje Cię zakup i dostawa na terenie Warszawy i okolic to odwiedź sklep producenta on-line.

Czy trzeba zgłaszać wymianę dokumentu na nowy?

Jeżeli dokonujesz wymiany dokumentu ze względu na upływ terminu ważności to bez obaw możesz korzystać ze swojego podpisu do daty końcowej. Gdy zmieniasz dokument z powodu zmiany nazwiska to taki fakt kwalifikuje podpis do wymiany. Niestety zobowiązany jesteś do zakupu nowego certyfikatu, gdyż dane w nim zawarte nie będą miały skutku prawnego. Najczęściej sytuacja opisana powyżej dotyczy kobiet, które po zmianie stanu cywilnego zmuszone są wymienić również dowód osobisty. Sama wymiana dowodu nie powoduje konieczności wymiany Certyfikatu bo przecież można pozostać przy starym nazwisku. Niezmiennym jest PESEL i to on jest głównym wyznacznikiem.

Jeśli chcesz jeszcze dzisiaj użyć podpisu na MacOS lub Windows zamów usługę VIP

Nasza oferta skierowana jest do osób, które cenią swój czas. Jeśli czytając ten tekst chcesz dalej pozostać w swoim domu lub biurze skontaktuj się z nami i zamów usługę VIP. Niezależnie od tego czy skontaktujesz się z nami bezpośrednio czy też za pośrednictwem producenta – na terenie Warszawy i okolic możemy zjawić się u Ciebie jeszcze dzisiaj. Aktywujemy Twój podpis w 15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *