Zastosowanie Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego – gdzie go użyjesz i dla kogo jest niezbędny?

Kwalifikowany Podpis Elektroniczny do umów cywilno-prawnych

Zastosowanie Podpisu Elektronicznego staje się coraz bardziej powszechne w życiu codziennym. Podpisz umowę o pracę bez wydruku. Wystarczy, że prześlesz dokument drogą elektroniczną do odbiorcy i oboje naniesiecie kwalifikowany podpis na plik (np. w formacie PDF). Załatwione. Prawda, że proste?
Oprócz podpisywania umów cywilno-prawnych, kwalifikowany podpis elektroniczny można wykorzystywać w coraz to szerszym zakresie. Z punktu widzenia rozwoju branży cyfrowej, tego typu rozwiązania stają się niesamowicie praktyczne i lubiane. Prostota i oszczędność czasu a przede wszystkim bezpieczeństwo to główne priorytety tego produktu. Jeśli chcesz kupić ten produkt to odwiedź sklep on-line producenta.

Inne zastosowanie Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego
CEiDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności

CEiDG – teraz założenie działalności gospodarczej będzie nie tylko proste ale i praktyczne. Jeżeli chcesz nanieść zmianę numerów PKD działalności to możesz zaraportować ją poprzez stronę internetową. Dotyczy to również zawieszenia lub likwidacji działalności. Wszystko robisz z domu.

KRS-S24 – Sprawozdanie Finansowe Spółki

KRS – w portalu S24 założysz a w szczególnych przypadkach sprzedasz spółkę. Możesz bezpłatnie edytować dane oraz złożyć sprawozdanie finansowe spółki jeśli posiadasz aktywny Certyfikat.

Umowa Cywilno-Prawna

Umowa cywilno-prawna – zawieraj umowy wiążące bez wychodzenia z domu oraz bez drukowania dokumentów. Podpisuj faktury i inne dokumenty. Wszystko pozostaje w wersji elektronicznej a komunikacja dokumentów odbywa się za pośrednictwem e-mail lub serwerów przedsiębiorstwa.

eDeklaracje

eDeklaracje – dla osób fizycznych lub prawnych jeśli zatrudniają więcej niż 5 osób wysyłka deklaracji do Urzędu Skarbowego z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest obligatoryjna.

ZUS

Wysyłka deklaracji do ZUS – niezbędne zastosowanie dla kwalifikowanego podpisu elektronicznego wymagane jest przy wysyłce deklaracji do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pomocą programu Płatnik dlatego podpis jest tutaj niezbędny.

Notariusz, Komornik

Notariusz, Komornik – zastosowanie podpisów elektronicznych znajduje się w systemach niezbędnych do pracy wyżej wymienionych organów.

Tłumacz Przysięgły

Tłumacz Przysięgły – dlaczego mamy nie ułatwiać sobie pracy? Jeżeli zwrócisz się o tego typu przetłumaczenie to nie powinno być problemu pod warunkiem, że Tłumacz Przysięgły będzie zaopatrzony w Kwalifikowany Podpis Elektroniczny. Jeśli odmówi on usługi w wersji elektronicznej to będziesz musiał odwiedzić go osobiście. Niestety nie ma wymogu przymusu dla stosowania tego typu rozwiązań w branży przysięgłej.

EPU – Elektroniczne Postępowanie Upominawcze

EPU – tzw. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze to w praktyce stosuje się w e-sądach. Kwalifikowany podpis elektroniczny stosowany jest przy monitorowaniu spraw sądowych oraz składaniu dokumentów w trybie sądu elektronicznego. Jeżeli chcesz używać urządzenia w serwisie to musisz posiadać konto użytkownika.

a-Akta Pracownicze

e-akta – rozwiązanie dla pracodawców, którzy mogą w formie elektronicznej przechowywać akta pracownicze lub chociażby wysyłać informacje do pracowników drogą elektroniczną.

ePUAP

ePUAP – uwierzytelnij swoją tożsamość bez wychodzenia z domu. Jeżeli nie masz jeszcze ePUAPu to za pomocą Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego możesz wyrobić sobie podpis niekwalifikowany.

UZP – Zamówienia Publiczne

Przetargi publiczne – aukcje i przetargi elektroniczne dostępne są już tylko przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego dlatego aby poprawnie złożyć ofertę zgodną z SIWZ skontaktuj się z nami.

CRBR – Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

CRBR czyli Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – poprzez użycie kwalifikowanego podpisu elektronicznego niezbędne jest wykazanie w rejestrze informacji dotyczących osób fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Co jeśli pojawi się problem przy składaniu deklaracji? Znamy najbardziej powtarzalne błędy więc jeśli potrzebujesz pomocy to skontaktuj się z nami.

Emp@tia – pomoc społeczna i opieka nad dziećmi

Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego możemy wypełniać i podpisać wszelkie dostępne wnioski z zakresu pomocy społecznej i opieki nad dziećmi.

Obywatel.gov.pl – informacje i usługi przyjazne obywatelom

Obywatel.gov.pl – pełny dostęp z poziomu komputera. Wystarczy, że wypełnisz wniosek i podpiszesz się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeśli Twoja przeglądarka nie ma aktywnej wtyczki do obsługi urządzenia to koniecznie skontaktuj się z nami.

RPWDL

RPWDL – obowiązek rejestracji w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Wymiar Sprawiedliwości, Szkolnictwo, Turystyka

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym – zarówno jak i organy ścigania, wymiaru sprawiedliwości jak i dyrektorzy czy organizatorzy turystyki dziecięcej mają możliwość sprawdzenia czy osoba wymagająca uwagi znajduje się w takim rejestrze. Jeśli ta czynność ma zapewnić bezpieczeństwo naszym najmłodszym potomkom to jak najbardziej uznajemy konieczność posiadania naszego urządzenia.

Apteki

e-recepty – konieczność realizowania przez apteki i punkty apteczne recept on-line dlatego jeżeli Twój lekarz nie wysłał Ci kodu sms do recepty to bez względu na czas masz zawsze do niej dostęp

Lekarze

e-zla – konieczność wystawiania przez lekarzy elektronicznych zwolnień lekarskich z zastosowaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego

podatki.gov.pl

JPK_VAT, PIT, CIT, Akcyza – z kwalifikowanym podpisem elektronicznym załatwisz wszystkie te sprawy na rządowym portalu podatkowym podatki.gov.pl Jeżeli Twoja przeglądarka nie wykrywa urządzenia Certyfikowanego to koniecznie skontaktuj się z nami. Niezbędna będzie instalacja dodatkowego oprogramowania.

Elektroniczne Księgi Wieczyste eUKW

eUKW – przegląd ksiąg wieczystych oraz kontrolowanie spraw w Elektronicznych Księgach Wieczystych. Takie rozwiązanie omija kolejki w Sądach więc warto skorzystać z tej funkcjonalności.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

EDM – Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – autoryzacja dokumentacji i obsługa Systemu Informacji Medycznej przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Dotacje Unijne PARP

PARP – złóż wniosek o dotację unijną i uwierzytelnij swoją tożsamość kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wnioski najczęściej wymagają użycia określonego formatu oraz typu podpisu. Jeżeli nie wiesz który wybrać zapytaj bezpośrednio w PARP

Cło PUESC

Deklaracje celne na platformie PUESC – złóż elektroniczną deklarację celną i oszczędzaj zwyczajnie czas.

eDzienniczek

eDzienniczek – możliwość składania podpisów w systemach szkolnych dot. informacji o uczniach.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

e-PFRON2 – składanie deklaracji

BDO

BDO – dokonaj wpisu do bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Pamiętaj też, że w tej bazie danych należy co roku składać sprawozdanie o ilości wyprodukowanych odpadów.

PKK

PKK – Profil Kandydata na Kierowcę – przesyłanie korespondencji elektronicznej z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego

GIFF

GIIF – Generalny Inspektorat Informacji Kredytowej – rejestr transakcji przekraczających 15000 euro

Usługi Elektroniczne Publicznych Służb Zatrudnienia

Usługi Elektroniczne Publicznych Służb Zatrudnienia – zgłoś zatrudnienie cudzoziemca lub złóż wniosek o jego pozwolenie na pracę. Albo wybierzesz opcję elektroniczną albo pozostanie Ci stanie w długich kolejkach.

Obrót Produktami Leczniczymi

ZSMOPL – załóż konto w systemie monitorowania obrotu produktami leczniczymi. Jeśli nie jesteś podmiotem uprawnionym to ten punkt Cię nie dotyczy.

MSIG

MSIG – Sądy Rejestrowe – Centralna Informacja – uzyskaj elektroniczny dostęp z podpisem elektronicznym

Inspektor Danych Osobowych

RODO – wyznacz Inspektora Danych Osobowych i zgłoś ten fakt elektronicznie

Urząd Ochrony Danych Osobowych

UODO – zgłaszaj wnioski i kontroluj korespondencję.

Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą

RPWDL – rejestr podmiotów leczniczych, lekarzy, pielęgniarek i położnych

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

EDM – Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – autoryzacja oraz uzyskanie danych zgromadzonych w systemie z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Faktury

Podpisywanie faktur elektronicznych jeśli tego wymagają lub chcesz uwierzytelnić swój dokument.

Banki

Uwierzytelnianie transakcji w Bankach

Lasy Państwowe

PGLLP – KSP – zastosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego w strukturach wymiany informacji

Uczelnie Wyższe

Zaświadczenia o przebiegu lub ukończeniu studiów

Architektura, Geodezja, Inżynieria

Architekt, Geodeta, Inżynier – każda z tych branż znajdzie zastosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Uwierzytelniaj dokumenty i zyskuj czas.

Krajowy Rejestr Karny

Uzyskaj zaświadczenie o niekaralności dzięki zastosowaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego bez wychodzenia z domu.

STOR-RIS portal praca.gov.pl

Jeśli chcesz się zalogować do portalu to od 15.10.2020 dokonasz tego min. z użyciem Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego

e-Budownictwo czyli rządowa aplikacja do składania dokumentów w procesie budowlanym

e-Budownictwo jest narzędziem dla inwestorów do elektronicznego wypełniania i wysyłania wniosków oraz zgłoszeń wraz załącznikami do organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *